Novinky   Fakta   Jak hrát...   Video   Obrázky   Odkazy   Diskuzní fórum    
  Rohové kuželky  

 

Občas sou chvíle, kdy se Vám zdá, že jste hodily perfektní hod, ale nakonec minimálně jedna kuželka zůstala stát. Nepříjemná desátá kuželka (pro leváky sedmá) zůstala na svém místě. Někdy, obzvlášť je-li to vícekrát za sebou, to může být pro hráče velice frustrující. Nicméně je zde pár rad, jak tyto kuželky shodit. Desátá kuželka Vám může zůstat stát ze dvou důvodů. Proto se rozlišuje silná a slabá desátá kuželka. Ještě připomenu, že toto vše je psáno pro hráče s pravou bowlingovou rukou.

Silná desátá kuželka
Situace může nastat, trefíte-li kapsu příliš silným úderem. Třetí kuželka díky silnému úderu odletí pryč a nechá desátou stát nedotčenou. Střela sama o sobě je velice dobrá, ale zakončení vaší koule je trochu silnější než by mělo být. Co můžete udělat pro to, aby se to již příště nestalo? Minimálně zkuste, aby vaše koule narážela do kuželek trochu slaběji. Zde je pár tipů, jak toho dosáhnout:
- Jděte pár centimetrů (palců) zpět na přístupové části (Approach). To zapříčiní to, že váš rozběh bude trochu rychlejší a tím pádem i koule pojede trochu rychleji. Koule poté dostane trochu větší smyk a nenarazí do třetí kuželky tak z leva.
- Před rozběhem popojděte o několik latěk do leva. Tímto by jste měli trefit kapsu trochu jemněji.
- Neházejte kouli na dráhu tolik před sebe. Koule díky delší cestě ke kuželkám ztratí něco ze své síly a do kapsy už nevletí s takovou razancí.
- Změňte vaše vypuštění koule na přešlapové čáře tak, že budete držet ruku více za koulí. Tím pádem budete i méně točit. Mělo by to mít za výsledek méně silnější zakončení.
- Vezměte si jinou kouli. Takovou, která má méně razantnější zakončení, než ta, se kterou právě hrajete.

Slabá desátá kuželka
Tato situace může nastat, trefíte-li kapsu jemněji a vaše zakončení na kuželkách je celkově slabé. Třetí kuželka zůstane ležet v kanále vedle desáté kuželky, které se může možná dotknout, ale neshodí ji. Aby jste shodili i desátou kuželku, musíte hodit kouli trochu silněji. Zde je několik rad, jak toho dosáhnete:
- Popojděte několik centimetrů (palců) dopředu. Váš rozběh tak bude pomalejší a koule tak dostane menší rychlost. To bude mít za následek větší rolování koule po dráze.
- Popojděte několik latěk doprava od místa, ze kterého normálně házíte. Pořád ale miřte na to samé místo. Trefíte tak kapsu trochu silněji.
- Odhoďte kouli dále na dráhu. Koule po dráze pojede kratší čas a tím pádem bude mít i větší sílu na poražení kuželek.
- Změňte vaše vypuštění na přešlapové čáře tak, že budete kouli více točit. Vaše zakončení tak bude silnější. Můžete kouli také trochu zvednout.
- Zkuste to s koulí, která má trochu silnější zakončení než ta se kterou právě hrajete.

Závěr
Tyto rady nebudou mít pro všechny stejný výsledek. Můžete také různé věci zkoušet kombinovat. Snad je zde alespoň nějaká rada, která by vám mohla pomoci. Jestliže jste ale zkoušeli všechno a desátá kuželka pořád stojí, je to právě jeden z těch dnů...

[ Převzato z: http://www.tenpinbowling.org]

 

Optimalizováno pro: Mozilla Firefox 0.8 v rozlišení 1280x1024 a 1024x768.
Prohlížení stránek Internet Explorerem z důvodu možnosti špatné interpetace kódu nedoporučujeme!
Webmastering a design: Václav Novotný | ICQ - 62625026
Coded by: Macromedia Dreamweaver MX 2004